24 III A.D. 2014 Paczka dla serbskiego bohatera

Serbia-Flag-Wallpaper

W 15. rocznicę rozpoczęcia nalotów bombowych NATO na Jugosławię falangiści przeprowadzili akcję wsparcia dla przeniesionego kilka dni temu do polskiego więzienia, skazanego przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze za domniemane „zbrodnie wojenne”, serbskiego generała Radislava Krsticia. Z prywatnych środków członków Organizacji Falanga w wysokości kilkuset złotych opłacono zakup kilkudziesięciu artykułów spożywczych (m.in. papierosów, herbaty, kawy, słodyczy, owoców), higienicznych (m.in. przyborów do golenia) i papierniczych (m.in. brulionów, długopisów, kopert i znaczków pocztowych), które zostaną dostarczone do celi w której przetrzymywany jest generał Krstić.

Ten symboliczny gest wsparcia ze strony narodowych rewolucjonistów jest jednocześnie powitaniem Serba na polskiej, słowiańskiej ziemi, pod wieloma względami podobnej do jego ojczyzny za którą dzielnie walczył. Wierzymy, że po licznych upokorzeniach, jakich doznał serbski bohater od czasu bezprawnego uprowadzenia przez brytyjskich i amerykańskich komandosów: sprawowanego nad nim niesprawiedliwego i politycznego procesu, urągającego jego godności i zagrażającego jego zdrowiu pobytu w koszmarnych warunkach więzienia w Scheveningen, wreszcie zamachów na jego życie w brytyjskich więzieniach, nareszcie znalazł się on nie tylko bliżej swojego kraju i kultury, ale także o krok od wolności.

Wszystkie osoby i organizacje zainteresowane włączeniem się w akcję poparcia dla generała Krsticia prosimy o kontakt pod adresem mailowym: xportal.pl@gmail.com

DSC_0528