7-9 II A.D. 2014 Saragossa: IV Dni Antyglobalizmu

MSR

W dniach 7-9 lutego delegacja Falangi wzięła udział w organizowanych przez hiszpańskich towarzyszy z Movimiento Social Republicano IV Dniach Antyglobalizmu w Saragossie. Podczas cyklu konferencji organizowanych przez hiszpańskich narodowych rewolucjonistów dla publiczności zgromadzonej w nowym lokalu partyjnym w Saragossie przemawiali m.in. teoretycy myśli narodowo-rewolucyjnej i syndykalistycznej, autorzy książek poświęconych antyglobalizmowi, przedstawiciel nurtu tożsamościowego ekologizmu oraz reprezentant Syryjskiej Partii Socjal-Nacjonalistycznej.

W sobotę, w kulminacyjnym punkcie konferencji, wystąpił przedstawiciel Falangi, przybliżając zgromadzonym pięcioletnią historię i dotychczasowy dorobek Organizacji polskich narodowych rewolucjonistów, akcentując jednocześnie potrzebę ścisłej kooperacji podobnych ruchów w całej Europie przeciwko neokonserwatystom, liberałom i syjonistom ukrywającym się za maską „patriotyzmu”. Ze strony licznie zgromadzonych słuchaczy padły pytania dotyczące m.in. sytuacji politycznej w Polsce, falangistowskiej misji obserwacyjnej na Ukrainie, oraz akcji i działań podejmowanych przez Falangę, na które udzielono wyczerpujących odpowiedzi.

Podczas przerw między prelekcjami polscy nacjonaliści i ich towarzysze walki z MSR szeroko dyskutowali kwestie współczesnej walki przeciwko systemowi demoliberalnemu, a także na temat ideowych podstaw jej prowadzenia. Żarliwe oddanie idei, poświęcenie aktywizmowi i doskonała organizacja przyjaciół z MSR z pewnością staną się ważnym punktem odniesienia dla falangistów w perspektywie dalszej współpracy.

1618177_549726281789951_1438930413_o