11 XI A.D. 2013 Kraków: Falanga na Marszu Wolnej Polski

11 listopada 2013 roku wraz z dwoma tysiącami uczestników blisko setka falangistów z całego kraju wzięła udział w „Marszu Wolnej Polski” w Krakowie, organizowanym przez Narodowe Odrodzenie Polski. Głośno wykrzykiwane hasła takie jak Ani Unia, ani NATO, Polska tylko dla Polaków, Żadnych wojen za Izrael czy Praca w Polsce dla Polaków nie pozostawiały wątpliwości co do tego, jak niepodległość postrzegają narodowi rewolucjoniści. Oprócz radykalnych haseł uwagę zwracała znakomita organizacja i zdyscyplinowanie uczestników marszu, nawet w obliczu bezpośredniego kontaktu z otoczoną szczelnym kordonem Policji pseudopatriotyczną manifestacją jednej z systemowych partii.

Gościem Organizacji Falanga i Redakcji Xportal.pl była delegacja Brytyjskiej Partii Narodowej (British National Party) wraz z jej przewodniczącym, europarlamentarzystą Nickiem Griffinem. W trakcie weekendu poprzedzającego 11 listopada brytyjscy nacjonaliści zwiedzili Warszawę i Kraków, w trakcie rozmów z falangistami poznając historię i kulturę naszego kraju a także przyczyny współczesnej masowej emigracji Polaków na Wyspy Brytyjskie, przeciwdziałanie której jest warunkiem zachowania tożsamości obu narodów i obowiązkiem nacjonalistów.

W swym przemówieniu na zakończenie „Marszu Wolnej Polski” Nick Griffin podkreślił między innymi, że odrzucając szowinizmy i historyczne resentymenty nacjonaliści z całej Europy powinni budować wzajemne kontakty, jednocząc się przeciwko zagrażającemu wszystkim wspólnemu wrogowi – liberalnej hegemonii. Następnie przemawiał Przywódca Falangi, przypominając o naszych zamordowanych towarzyszach walki z greckiego Złotego Świtu oraz o prawdziwym obliczu wspólnego wroga wszystkich europejskich narodów. Pełny zapis jego przemówienia prezentujemy poniżej. Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom – do zobaczenia za rok!